galbanan
08 بهمن 1401 - 22:47

فعالیت انتخاباتی ترامپ از امروز آغاز می‌شود

رئیس جمهور سابق آمریکا قصد دارد از امروز (شنبه) کارزار انتخاباتی خود را آغاز کرد و روز شنبه نخستین تجمع انتخاباتی خود را در دو ایالت کلیدی نیوهمپشایر و کارولینای جنوبی برگزار می‌کند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا نخستین کارزارهای انتخاباتی خود را روز شنبه برگزار می‌کند.

تجمع انتخاباتی ترامپ روز شنبه در ایالت‌های «نیو همپشایر» و «کارولینای جنوبی» برگزار خواهد شد.

ترامپ نخست در تجمع سالانه حزب جمهوری‌خواه در نیوهمپشایر سخنرانی خواهد کرد و سپس به کارولینای جنوبی می رود، جایی که وی تیم انتخاباتی خود در این ایالت را معرفی می‌کند.

ایالت‌های کارولینای جنوبی و نیوهمپشایر جزو ایالت‌های کلیدی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شمار می‌آید. 

پس از گمانه‌زنی‌های زیاد در خصوص احتمال مشارکت مجدد رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده در انتخابات ریاست‌جمهوری آتی آمریکا، در نهایت  ترامپ روز 25 آبان ماه اعلام کرد که در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده به عنوان نامزد جمهوری‌خواهان مشارکت خواهد کرد.

ترامپ به جمعیتی از هواداران خود که در اطراف اقامتگاه وی در «مارالاگو» در فلوریدا تجمع کرده بودند، گفت: «برای آن‌که آمریکا را بار دیگر بزرگ و شکوهمند کنیم، امشب نامزدی خود را برای ریاست‌جمهوری ایالات متحده اعلام می‌کنم».

رئیس‌جمهور جنجالی سابق ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020، پس از شکست در انتخابات ریاست‌جمهوری بارها ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرد و در دادگاههای مختلف این کشور شکایاتی را مطرح کرد که همه این شکایات رد شد.

پایان پیام/.

منبع: فارس
شناسه خبر: 1003615