galbanan
13 بهمن 1401 - 19:16

فعالیت ۹ کشتارگاه صنعتی و سنتی دام در گلستان

گرگان- مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت که سه کشتارگاه صنعتی و ۶ کشتارگاه سنتی دام در گلستان وجود دارد.

علی کاووسی با اشاره به اینکه وضعیت این استان به لحاظ برخورداری از کشتارگاه‌های صنعتی طیور مطلوب است، جذب سرمایه در خصوص احداث کشتارگاه‌های صنعتی دام را امری ضروری دانست.
به گزارش خبرنگار مهر، علی کاووسی عصر چهارشنبه بهمن ماه در حاشیه بازدید از کشتارگاه صنعتی دام در شهرستان آق قلا اظهارکرد: جلوگیری از کشتار غیرمجاز یکی از اولویت‌های دامپزشکی بوده که در این راستا ساماندهی کشتارگاه‌های دام در دستور کار است.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان با اشاره به اینکه در حال حاضر سه کشتارگاه صنعتی و ۶ کشتارگاه سنتی دام در استان وجود دارد، گفت: احداث یک کشتارگاه در غرب و دو کشتارگاه در شرق استان می‌تواند در تکمیل زنجیره دامپروری و دامداری استان کمک شایانی کند.

کاووسی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه در کشتارگاه‌ها هم نظارت شرعی و هم نظارت بهداشتی انجام می‌گیرد، افزود: همکاران ما در کشتارگاه‌ها حداکثر تلاش خود را می‌کنند تا گوشت سالم و با کیفیتی از کشتارگاه خارج شود.

وی تصریح کرد: با هماهنگی دستگاه قضائی از ابتدای سال جاری هم تاکنون بیش از ۸۰ مورد پرونده قضائی برای افرادی که اقدام به کشتار غیرمجاز دام در مکان‌های غیرمجاز و حاشیه شهرها می‌کنند در استان تشکیل شده است.

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: روشن است که مبارزه با کشتار غیرمجاز تنها وظیفه یک اداره مانند دامپزشکی نیست و همت استانی و هماهنگی‌های بین بخشی طلب می‌کند، مبارزه با کشتار غیرمجاز نیازمند حمایت استاندار و همچنین دستگاه قضایی در استان است و از عهده یک دستگاه بر نمی‌آید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015570