galbanan
18 اسفند 1401 - 14:27

پرونده ۱۶۵۰ میلیاردی پولشویی روی میز دادگستری گلستان

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: ۲۰ اسفند نخستین جلسه رسیدگی به پرونده پولشویی هزار و ۶۵۰ میلیارد تومانی در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی گلستان است.

به گزارش خبرنگار مهر، حیدر آسیابی ظهر پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: رسیدگی به چهارمین پرونده در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی گلستان از ۲۰ اسفند آغاز می شود.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: این پرونده ۹۶ متهم دارد که سه متهم اصلی و سرکرده آنها همچنان در زندان بوده و بقیه متهمان با قرار تامین تا زمان دادگاه، فعلاً آزاد هستند.

آسیابی افزود: ۲۰ اسفند زمان نخستین جلسه رسیدگی به این پرونده تعیین شده و اخلال در نظام اقتصادی و پولشویی دو اتهام اصلی متهمان است.

وی گفت: متهمان در این پرونده، هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان از منابع یکی از موسسات مالی و اعتباری برداشت کردند.

آسیابی توضیح داد: در قالب رسیدگی به این پرونده، ۶ هزار میلیارد تومان، اموال و املاک حاصل از این جرم، شناسایی و توقیف شد که از این میزان تاکنون چهار هزار میلیارد تومان به موسسه بازگردانده شد و در حال تعیین تکلیف ۲ هزار میلیارد تومان باقی مانده هستیم.

آسیابی افزود: پرونده پولشویی پس از پرونده های لیزینگ خودرو معروف به پرهام آزادشهر، گندم های مفقودی و پرونده پیش فروش خودرو، چهارمین پرونده‌ای است که در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی مستقر در استان گلستان، رسیدگی خواهد شد.

وی گفت: در خلال رسیدگی به این پرونده ی ۳۰ هزار صفحه ای، ۲۸۵ نفر به دادسرا احضار و از آنان بازجویی و تحقیق شد و چند هیئت کارشناسی هم، بررسی برای کشف وسعت تخلفات مالی صورت گرفته از سوی اعضای این باند را، انجام دادند که مجموع این اقدامات همراه با پیچیدگی پرونده، علت زمان بر شدن تحقیقات برای تکمیل این پرونده ۱۶۵ جلدی بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1083233